I sposób – autoinstalator

Najprostszym sposobem utworzenia strony internetowej opartej na platformie WordPress jest skorzystanie z autoinstalatora, który poprowadzi Ciebie przez cały proces instalacji. Twoim zadaniem będzie tylko i wyłącznie wpisanie w formularzu nazwy strony i jej opisu oraz ustawienie loginu i hasła administratora. Po instalacji trwającej kilkanaście sekund będziesz mógł ustawić szatę graficzną wybierając jeden z wielu darmowych szablonów (motywów) lub zakupić szablon płatny.

Aby utworzyć stronę przy wykorzystaniu autoinstalatora WordPress, wystarczy założyć konto hostingowe z taką funkcją, na przykład za pośrednictwem strony www.otohosting.pl.

Autoinstalator to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala łatwo i szybko zainstalować także inne aplikacje użytkowe, na przykład sklepy internetowe Prestashop lub Magento.

II sposób – pomoc innej osoby

Jeżeli chcesz stworzyć stronę internetową, ale zupełnie nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z pomocy osób, które pomogą Tobie zarejestrować własną domenę, utworzyć konto hostingowe, utworzyć adresy email i zainstalować skrypt WordPress. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.szablonstrony.pl

III sposób – instalacja ręczna

Jeżeli Twój dostawca hostingu nie udostępnia autoinstalatora, ręczna instalacja będzie podzielona na kilka etapów.

Etap 1: Utwórz bazę danych oraz użytkownika bazy danych.

Etap 2: Pobierz najnowszą wersję WordPress ze strony pl.wordpress.org, rozpakuj paczkę na swoim komputerze, a następnie przekopiuj wszystkie pliki na serwer. W zależności od prędkości internetu, może to potrwać od kilkunastu minut do nawet kilkunastu godzin.

Etap 3: Wpisz w przeglądarce adres swojej strony internetowej. Powinien uruchomić się kreator, w którym wpiszesz dane dostępu do bazy danych oraz ustawisz tytuł strony i jej opis, a także ustalisz login i hasło administratora.